Senior Accountant/Contabil senior

Application deadline closed.

Descrierea postului

Te invităm să te alături echipei Accountess dacă esti pasionat de domeniul financiar contabil și de provocările oferite de activitatea într-o firmă de consultanță și contabilitate.

Vei gestiona un portofoliu de clienţi şi te vei ocupa de activități precum:
– Contabilitate financiară şi de gestiune până la nivel de balanţă şi bilanţ inclusiv
– Calculul, înregistrarea şi declararea impozitelor şi taxelor către bugetul de stat
– Realizarea declaraţiilor fiscale specifice sferei de activitate
– Realizarea de rapoarte financiare
– Realizarea comunicării cu clienţii alocaţi
– Acordarea de consultanță financiar-fiscală clienților

Te vei putea implica și în alte proiecte potrivite cu planurile tale de dezvoltare

Vei găsi la noi persoane cu experiență, alături de care să te dezvolți ca profesionist, și colegi prietenoși și deschiși, cărora le place să găsească împreună soluțiile cele mai bune pentru a rezolva provocările contabile și fiscale ale clienților.

Daca îți place să îi înveți pe alții, vei avea ocazia să devii supervizor în cadrul echipei, ghidând alți colegi în dezvoltare.

Vei beneficia de:
– salariu corelat cu experiența și cunoștințele
– bonusuri pentru proiectele suplimentare
– buget de beneficii pe care il poti gestiona conform nevoilor tale (tichete de masă, decontarea transportului, asigurare medicala, etc)
– abonament Bookster
– un spatiu de lucru placut si flexibilitate pentru WFH
– participarea la cursuri de specialitate și cursuri de dezvoltare personală
– posibilitatea de a te dezvolta ca profesionist și de a avansa în cadrul echipei.

Pentru potrivirea cu cerințele postului disponibil este important să îndeplinești următoarele caracteristici:
Eşti o persoană organizată, responsabilă, pozitivă şi prietenoasă
Ai abilităţi foarte bune de comunicare şi relaţionare
Eşti absolvent al Facultăţii de Contabilitate
Ai cunoștințe bune de contabilitate financiară şi de fiscalitate
Ai o experiență de cel puțin patru ani în domeniul contabilităţii
Ai experiența sau/si abilitățile necesare pentru a gestiona un portofoliu de clienți
Ai experiența sau/si abilitățile necesare pentru a pregăti/coordona contabili juniori
Ai cunoștințe bune de operare ȋn Word și Excel